2004 yılında İstanbul’da kurulan ENMOS firması Yıkama ve Parça boyama endüstriyel bilgisayarları tasarımı ve üretimi ile sektöre adımını atmıştır. Devamında Kumaş ve İplik boyama makinaları için gelişmiş versiyon cihazlarını ve yazılım sistemi, mekatronik makinalarını ürün gamına eklemiştir.

Kaliteli ve dinamik elektronik cihazları, Tekstil sektöründe son kullanıcı işletmeler ve makina üreticisi OEM partnerler tarafından tercih edilmiştir.  Yurtiçi ve Yurtdışı satış ve servis hizmetlerini başladığı günden buyana paralel götüren firmamız, yıllar içinde ihracatını güçlendirmiştir.

Otomasyon genel bir kavram olmakla birlikte, geçen zamanda terminolojisi tekstil sektörü için çok hızlı değişmiştir. Önceleri bir makine otomatik kontrolü otomasyon olarak algılanırken, günümüzde komple makine kontrolleri, izleme/ yönetim yazılım sistemi ve kimyasal / Tuz- Soda / Boya otomatik dozajlama sitemleri bir bütün olarak değerlendirilmektedir.

Tekstilde tüm bu ihtiyaçları laboratuvardan, işletmeye kadar çözüm üretmiş olan firmamız, Cam Sanayi elyaf üretimi, Kağıt sektörü bağlayıcı üniteleri, Otomotiv sektörü plastik enjeksiyon ve Kimya sanayi reaktör hazırlama prosesleri üzerine Türkiye’nin en büyük firmaları ile çalışma şansı bulmuştur.

Gelecek hedeflerimiz bilinçli, ölçülebilir, inove edilebilir, yönetilebilir üretim gücüne sahip bir firma olmayı sürdürmektir. İşimizi sadeleştilmiş bir zeka ile yapmak ve yarattığımız ürünlere yansıtmak bizlere herzaman heyacan vermiştir. Enmos sistemleri birbiri ile entegre olabilen, veri aktarımında en son teknolojiye sahip, dinamik yazılım modellemesi üzerinde çalışmaktadır.

Enmos olarak diyoruz ki; Biz rafdan ürün satmıyoruz. Yaptığımız işin zorluğunun bilincindeyiz, ve sunmuş olduğumuz çözümlerimizin, işletmede 100 % kullanılabilir olması için müşterilerimize iş ortağı olmakdan büyük mutluluk duymaktayız.